top of page

Jak rozwijał się rynek dostawców usług FM w 2021?


Jeśli jesteś zamawiającym na rynku usług FM, co jakiś czas przychodzi moment wyboru odpowiedniego partnera dysponującego zespołem, na którego wiedzy i doświadczeniu można polegać. Jak kształtuje się lista największych liderów z branży i jaki jest potencjał rozwoju tego obszaru biznesu? Na to pytanie odpowiada coroczny raport Polski Rynek Usług FM autorstwa wiceprezesa PRFM, Zbigniewa Mazurka, wydawanego we współpracy z PRFM. Już wiosną tego roku opublikujemy kolejną edycję tego opracowania.


Publikacja podsumuje sytuację biznesową organizacji z branży FM w 2021 roku. Ze szczegółowych danych dotyczących rynku dowiemy się, jak wyglądała lista liderów w tym obszarze, które firmy osiągnęły największe przychody ze sprzedaży, ile osób zatrudniają i jak wygląda ich suma aktywów. Wyniki tej analizy mogą okazać się nie tylko cenną informacją o aktualnej pozycji i rozwoju poszczególnych dostawców usług FM w stosunku do lat poprzednich, ale też obrazują kondycję całej branży w pierwszym roku od momentu wybuchu pandemii.


Ciekawość związaną z rozwojem rynku FM w 2021 roku potęguje fakt, że był to wciąż niepewny czas po wybuchu pandemii, co z wpłynęło na tempo rozwoju wielu biznesów. Czy branża wciąż utrzymała tendencję wzrostową, jaką odnotowano w 2020 roku w porównaniu do roku poprzedniego? Już wkrótce będziemy mogli poddać analizie najważniejsze dane pochodzące z KRS i wyciągnąć z nich wnioski o rozwoju ważnej gałęzi polskiej gospodarki. Przypomnijmy, że branża obsługi dla obiektów wg danych z roku 2020 stanowi ona ok. 5% PKB.


Autorem publikacji jest Zbigniew Mazurek - na co dzień pełni on funkcję wiceprezesa PRFM, a także założyciela i właściciela jednej z pierwszych znanych na polskim rynku firm świadczącej usługi doradcze w obszarze FM, a także wykonującej ekspertyzy z tego zakresu.


Zbigniew, jako jeden z niewielu ekspertów funkcjonujących na rynku, może pochwalić się ponad 30-letnim doświadczeniem z tego zakresu, kiedy jeszcze termin facility management nie był używany. Jego ogromna wiedza, umiejętności analityczne i skrupulatność sprawiają, że coroczna publikacja Polski Rynek Usług FM jest opracowaniem wyjątkowym, niezwykle przydatnym w analizie tego szczególnego rynku.


Już nie możemy się doczekać premiery nowej edycji opracowania!


Tymczasem polecamy lekturę dotychczas wydanych opracowań z tej serii pod egidą PRFM:


Komentarai


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page