top of page

Ekspertki z PRFM w finale Top Woman in Real Estate!Polska Rada Facility Management zrzesza wielu zdolnych specjalistów i wiele zdolnych specjalistek facility management. Zdarza się, że zostają doceniani i doceniane także na arenie ogólnopolskiej, a niekiedy i międzynarodowej. Tym razem miło nam jest poinformować, że aż trzy ekspertki związane z Polską Radą Facility Management znalazły się w finale Top Woman Real Estate 2024 w kategorii facility management. Poznajcie ich sylwetki!


Jako pierwszą przedstawiamy Dagmarę Solik, pełną energii i zapału do pracy w FM-ie przewodniczącą Grupy ds. HR. 


Dagmara może pochwalić się 18-letnim doświadczeniem w pracy dla nieruchomości komercyjnych i dla FM-u w dziedzinach Learning & Development oraz Talent Management.


W tych obszarach od podstaw budowała i rozwijała zespoły dla międzynarodowych korporacji, zarówno na rynku krajowym, jak i globalnym. Jest certyfikowanym mentorem, akredytowanym konsultantem metodologii Insights Discovery, Extended DISC oraz trenerem szkoleń miękkich. Specjalizuje się w tworzeniu ścieżek szkoleniowych dla liderów w międzynarodowych organizacjach, rozwoju talentów i sukcesorów oraz indywidualnym mentoringu biznesowym dla członków tzw. senior leadershipu (w szczególności z branży real estate i FM).


Dagmara jest związana z Polską Grupą Facility Management niemal od początku jej powstania, regularnie jako Delegatka brała czynny udział pracach Grupy ds. Workplace, które zaowocowały ważnymi publikacjami dla branży (jak m.in. Projektowanie nowego środowiska pracy).


Drugą kobietą, która znalazła się w finale konkursu, jest Aleksandra Jagodzińska, ekspertka zaangażowana w działania Grupy ds. Workplace, stała uczestniczka naszych spotkań, a także ich gospodyni. Na co dzień pracuje jako Senior Facilities Manager w firmie Sodexo Polska, z którą związana jest od  2019 r.  Odpowiada za kompleksowe usługi Integrated Facility Management (IFM) w kontrakcie globalnym dla jednej z firm z branży farmaceutycznej. Może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w obszarze Facility Management i Workplace Management.  Jej ekspertyza skupia się wokół projektów aranżacji oraz rearanżacji biur. W proponowanych klientowi rozwiązaniach kładzie szczególny nacisk na wellbeing pracowników, obszary D&I i ESG. Dzięki doświadczeniu w zarządzaniu projektami, z sukcesem zrealizowała projekt biura hybrydowego dla międzynarodowej spółki z branży farmaceutycznej. Dzięki koordynacji realizacji przez Aleksandrę, 5000 m2 przyjaznego środowisku biura zyskało nowy design, użyteczność, zostało wyposażone w najnowsze rozwiązania IT i stanowi komfortową, bezpieczną przestrzeń dla pracowników.


Zarządzane przez nią biuro trafiło na listę TOP 55 siedzib firm z efektem „wow” redakcji PropertyDesign. Ponadto, biuro otrzymało certyfikat Gold podczas Workplace Accessibility Assessment, przeprowadzonego przez organizację Mobility Mojo w 2023 roku.


Innowacja zaproponowana przez Olę, „Less Waste podczas fit-out-u biura” została wyróżniona w globalnym konkursie Sodexo – Innov’Challenge 2023. Jej praktyka znalazła się wśród 3 finalistów spośród 230 zgłoszonych praktyk w regionie Europy Kontynentalnej, który obejmuje 18 krajów. Innowacja ta ma na celu zmniejszenie ilości generowanych odpadów podczas procesu przekształcania i adaptacji przestrzeni biurowej. Praktyka ta ma obecnie szansę zostać wdrożona w innych

biurach Sodexo na całym świecie.


Trzecią kobietą, którą polecamy Waszej uwadze, jest Krystyna Helińska. Kobieta zaangażowana w działalność PRFM od samego początku, a więc… od założenia stowarzyszenia wraz z innymi liderami czołowych firm FM w Polsce. Przewodniczyła też Komisji Rewizyjnej Polskiej Rady Facility Management.

 

Przez 6 lat pełniła funkcję prezesa zarządu firmy Okin Facility Polska, spółki świadczącej zintegrowane usługi facility management w Polsce, zatrudniającej około 450 pracowników. Po krótkiej przerwie powróciła do szeroko pojętego obszaru nieruchomościowego, od ponad roku pełni funkcję doradcy zarządu w spółce PZN Sp. z o.o.


W branży FM jest obecna od ponad 14 lat, wcześniej w roli Country Dyrektora w polskim oddziale skandynawskiego lidera w branży. Była wówczas jedyną kobietą w tym męskim świecie, piastującą tak wysokie stanowisko w Polsce. 

 

Nagrodzona, jako kobieta oraz jako zarządzająca firmą Okin Facility Polska statuetką Lider w branży facility management, przyznanej podczas IX edycji konkursu Polish Businesswomen Awards. Wyróżniona w Rankingu 50 Kobiet Biznesu Polskiej Gospodarki wraz z Krystyną Janda, Ireną Eris, Anetą Kreglicka, Dominiką Kulczyk, Grażyną Kulczyk, Joanną Przetakiewicz, Dorotą Soszyńską, Aldoną Wejchert, Ewa Wachowicz, Teresą Rosati i wieloma innymi znamienitymi Kobietami Biznesu.


Okin Facility Polska pod jej przewodnictwem został także nagrodzony Medalem Polskiej Przedsiębiorczości — Firma Roku 2019 w kategorii Usługi. W marcu 2020 roku Krystyna Helińska otrzymała tytuł Business Woman 2020 przyznawany przez Redakcję Tygrysów Biznesu.


Komentar


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page