top of page

Grupa ds. Workplace definiuje wartości pracy z biura


Grupa ds. Workplace na bieżąco odpowiada na pojawiajace się wątpliwości dotyczące roli biura w dobie popularności modelu hybrydowego. W środę, 26 stycznia w formule onlinowej spotkało się aż 16 specjalistów z zakresu środowiska pracy, by rozmawiać o nowych wartościach wykonywania obowiązków służbowych z biura i z domu.


Ostatnie spotkanie Grupy ds. Workplace zgromadziło m.in. przedstawicieli sektora bankowego, farmaceutycznego i branży nieruchomości. Eksperci wspólnie zastanawiali się, czy i jak pracodawcy mogą zachęcić pracowników do powrotu do pracy stacjonarnej. Rozważania specjalistów ds. środowiska pracy zostaną ujęte w opracowaniu, które ma na celu znalezienie odpowiedzi na mnożące się pytania o sens i cel pracy biurowej w czasach pandemii i przed nią.


Wiele organizacji zakłada funkcjonowanie w modelu hybrydowym w dłuższej perspektywie. Jednak część pracowników ze względu na charakter wykonywanej pracy musi pojawiać się w biurze, co wiąże się z poświęconym przez nich czasem i kosztem. W związku z tym niektóre firmy szukają sposobów na wynagrodzenie pracownikom tego faktu. Inni pracodawcy z kolei zastanawiają się, jak zrekompensować pracownikom konieczność pracy z domu.


Z pewnością dużym wyzwaniem w czasach popularności pracy hybrydowej jest budowanie więzi z pracodawcą. Dlatego kluczowa okazuje się tutaj rola workplace experience managera, który dba o nawiązywanie relacji pomiędzy pracownikami i pomaga zaaklimatyzować się w danej organizacji osobom, które od początku swojej zawodowej przygody korzystały głównie z modelu pracy zdalnej.


Jak powinno zatem wyglądać biuro we współczesnych czasach? Z pewnością musi ono umożliwiać wzajemną integrację pracownikom. Dlatego kluczową rolę odgrywają tutaj przestrzenie do pracy wspólnej, a także technologie umożliwiające dużą liczbę spotkań hybrydowych. Ważną kwestią jest też zapewnienie pracownikom poczucia bezpieczeństwa, które wiąże się zarówno z aspektami technicznymi danej przestrzeni biurowej, jak i z zachowaniem zasad czystości i higieny.


Wnioski płynące z tej zajmującej dyskusji zostaną przedstawione w opracowaniu, nad którym aktualnie pracuje Grupa ds. Workplace. Jeśli chciałbyś dołączyć do grona specjalistów w tym zakresie napisz: angelikamajkut@prfm.pl. Jeśli chcesz zobaczyć dotychczasowe wyniki pracy grupy, pobierz raport: https://www.prfm.pl/nowa-datapowrotu-do-biur.


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page