top of page

Co przyniesie I kw. 2023?


Jeśli jesteś związany z branżą FM i rozwój zawodowy jest dla Ciebie ważny, śledź na bieżąco działania PRFM. Ten rok zapowiada się niezwykle pracowicie dla Rady, co naturalnie przełoży się na efekt w postaci dostarczania wartościowych publikacji dla specjalistów z branży FM. Sprawdź, nad czym aktualnie pracujemy i co przygotowaliśmy w I kwartale 2023 roku.


Jednym z ciekawszych i ważniejszych projektów, którego premiera czeka nas już lada moment jest film promujący branżę FM wśród adeptów zawodu. Członkowie i partnerzy wspierający Rady zaangażowali się jego powstawanie, by zachęcić młodych ludzi do wykonywania zawodu facility managera. Niestety, ta ścieżka zawodowa wciąż nie jest pierwszym wyborem młodzieży decydującej o swojej przyszłości.W związku z tym w branży FM brakuje napływu młodych talentów, które mogłyby nie tylko zaspokoić zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów, ale też przyczynić się do rozwoju tego segmentu rynku.


Szczególnie osoby uzdolnione pod względem technicznym, z umiejętnościami analitycznymi i rozwiniętymi kompetencjami komunikacyjnymi, mają szansę spełniać się zawodowo jako facility managerowie, odkrywając świat obsługi budynków komercyjnych. Praca ta może dawać wiele satysfakcji w związku z możliwością realizacji innowacyjnych niekiedy projektów, a także poczuciem dbania o rzeczy najważniejsze, komfort i bezpieczeństwo człowieka przebywającego w danym obiekcie.


Ostatnich szlifów nabiera raport “Strategiczny Facilities Management” autorstwa Seweryna Afanasjew, MRICS, pełniącej funkcję prezesa zarządu RICS Polska. Publikacja definiuje pojęcie strategicznego FM-u, wyjaśnia czym jest i jaką rolę pełni w organizacjach. Opracowanie podejmuje takie tematy jak: rola FM i jej przełożenie na realizację celów strategicznych organizacji zamawiającej, walka o talenty, zrównoważony rozwój i ryzyko klimatyczne, a także wpływ pandemii na usługi FM w poszczególnych typach obiektów.


Efekty swojej pracy przedstawi też Grupa ds. Workplace z opracowaniem pt. “Projektowanie nowego środowiska pracy”. Jest to praktyczny przewodnik dla osób pracujących w działach administracji i zarządzania nieruchomościami, FM-owców i office managerów, którzy chcą przygotować się do procesu powstawania przestrzeni biurowej od projektu po przeprowadzkę.


- Wspólnie z Zarządem PRFM i przewodniczącymi Grup Doradczych dołożymy wszelkich starań, by rok 2023 przyniósł sporą dawkę solidnej wiedzy i wartościowych projektów przyczyniających się do rozwoju branży FM w Polsce. Zamierzamy konsekwentnie realizować przyjęty przez nas plan działań. Pierwszy kwartał zapowiada się niezwykle ciekawie. Wierzymy, że nasze działania pozytywnie wpłyną na integrację tego segmentu rynku i edukację specjalistów - podsumowuje Angelika Majkut, project manager stowarzyszenia.


To tylko namiastka efektów działalności, które jako Rada zaprezentujemy w najbliższym czasie. Bądźcie z nami na bieżąco, by nie ominęły Was kluczowe przedsięwzięcia w branży FM!


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page