top of page

Wspieramy ideę dostępności w nieruchomościach


Idea budynków bez barier jest już realizowana w Polsce od kilku lat. Jest to pozytywny kierunek zmian w branży nieruchomości komercyjnych, który najbardziej widać w nowo powstających projektach architektonicznych. Jednak już istniejące obiekty również coraz częściej ewoluują pod tym względem. Polska Rada Facility Management oczywiście wspiera te działania. Dowodem na to jest objęcie patronatem honorowym Forum Dostępności, nowego wydarzenia organizowanego przez Fundację Integracja i należącej do grupy MTP spółki Nowy Adres, które odbędzie się 13-14 listopada w Poznaniu.


Forum Dostępności ma być największym w Polsce wydarzeniem w całości poświęconym projektowaniu uniwersalnemu, dostępności architektonicznej, wyzwaniom związanym ze zmianami prawnymi, społecznymi oraz kierunkom rozwoju projektowania architektury i produktów.


To wyjątkowe spotkanie skierowane jest do przedstawicieli branży deweloperskiej i budowlanej, architektów i rzeczoznawców, projektantów i producentów wzornictwa przemysłowego, koordynatorów dostępności i przedstawicieli administracji publicznej i podmiotów publicznych, osób z niepełnosprawnościami, którzy wiedzą, jak istotne jest kreowanie przestrzeni i przedmiotów dostępnych dla wszystkich grup użytkowników.


Przez dwa dni przedstawiciele rynku nieruchomości oraz strona rządowa i samorządowa, odpowiedzialne za regulacje poruszać będą między innymi tematy związane z: ewakuacją osób o ograniczonej możliwości poruszania się, dostępnością w obiektach mieszkalnych i hotelowych, centrach handlowych oraz bankach, projektowaniem uniwersalnym w przedszkolach, żłobkach i szkołach czy dostępnością w projektowaniu produktów, gier komputerowych czy certyfikacją w designie. Podczas forum zaplanowana jest także ekspozycja firm, na której będą zaprezentowane najlepsze inicjatywy i produkty z segmentu accessibility, smart access i universal design.


– Celem jaki stawiamy sobie przy organizacji Forum Dostępności jest zbudowanie opiniotwórczej konferencji, która będzie nie tylko miejscem dyskusji, ale także źródłem inspiracji, wpływu i motywatorem do bardzo potrzebnych zmian – mówią organizatorzy.


Patronat Honorowy nad Forum Dostępności objęli: Polski Związek Firm Deweloperskich, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, Polska Rada Centrów Handlowych, Polska Rada Facility Management, Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Towarzystwo Urbanistów Polskich, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.


Wyprzedzajmy swoje czasy – Forum Dostępności to skok w przyszłość, dowód na to, że rozumiemy zmiany i patrzymy dalej. Dostępność architektoniczna, dostępność produktów i usług to nie margines, to przyszłość całego rynku, nas wszystkich. Dlatego cieszę się, że dzięki ambitnej współpracy z Nowym Adresem uzyskaliśmy skalę i rozmach, które są szansą dotarcia do szerszego odbiorcy. Biorąc pod uwagę zmiany demograficzne, dojrzałość rynku i konsumentów nie mam wątpliwości, że Forum Dostępności będzie sukcesem pod każdy względem: frekwencyjnym, handlowym, a co najważniejsze, ludzkim. Czekamy na Państwa w Poznaniu 13 i 14 listopada! mówi Ewa Pawłowska, Prezes Zarządu Fundacji INTEGRACJA.


Więcej informacji o konferencji: www.forumdostepnosci.com.plComments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page