top of page

Kongres OBIEKTÓW już 17 listopada!

Wielkimi krokami zbliża się prestiżowe wydarzenie dla branży nieruchomości komercyjnych organizowane przez partnera medialnego Polskiej Rady Facility Management, magazyn Obiekty. Wezmą w nim udział eksperci stowarzyszenia, których będzie można spotkać na stoiskach, a także wysłuchać ich wystąpień. Weź udział w evencie poświęconym w pełni tematyce zarządzania, utrzymania i inwestycji w obszarze real estate, przygotowanym przy udziale liderów tego rynku.


Autor: Krzysztof Kogut, prezes Polskiej Rady Facility Management, redaktor naczelny „Obiektów"Znaleźć swoje „miejsce” w zmieniającym się łańcuchu wartości


W wydarzeniu wystąpi blisko 50 prelegentów reprezentujących wszystkie strony biorące udział w procesie zarządzania obiektami komercyjnymi. W dniach 17–18 listopada w warszawskim hotelu Focus Premium spotka się ponad 200 stacjonarnych gości, a blisko 300 widzów zasiądzie przed ekranami komputerów w całej Polsce. To będzie prawdziwe święto rynku nieruchomości i usług dla nich, podczas którego porozmawiamy o tym, jak „Tworzyć lepsze miejsca”. Wieczorem planowana jest natomiast impreza przedandrzejkowa, która lepiej zintegruje uczestników.


Nieruchomości w ciągu ostatnich trzech lat toczą silną walkę o to, w jaki sposób będą pozycjonowane w łańcuchu wartości silnie zmieniającej się rzeczywistości biznesowej. Wydaje się, że do stabilizacji jeszcze trochę nam brakuje, dlatego teraz rynek zadaje sobie pytania o to, jaką rolę w coraz silniej cyfryzującym się biznesie odgrywać będzie fizyczny obiekt.


Pytania dotyczą zresztą nie tylko aspektów biznesowych, ale także tego, jakiego doświadczenia od obiektu oczekuje nowoczesny pracownik oraz użytkownik. Wyzwaniem zdecydowanie jest tu zatem nie tylko materia obiektu, ale także warstwa jego usług, udogodnień czy procesów mających wpływ na nasze postrzeganie przestrzeni, w jakiej się znajdujemy.


Kongres będzie zatem świetną okazją ku temu, aby porozmawiać o tym, jak branża i profesjonaliści odpowiadają na nowe potrzeby na poziomie strategicznym, taktycznym i operacyjnym.


Poznaj pięć czołowych obszarów zagadnień, wokół których będziemy poruszali się na kongresie:


  1. Komfort i bezpieczne środowisko pracy


Choć wydaje się, że największe zagrożenie pandemiczne jest już za nami, to wciąż organizacje po szoku związanym z wejściem w hybrydowy model pracy zastanawiają się, jak zbudować propozycję wartości dla pracownika, by przyciągnąć go do pracy stacjonarnej.


Komfortowe i bezpieczne środowisko pracy to zatem wyzwanie w każdym segmencie obiektów, to zdecydowanie must have każdej chcącej się liczyć organizacji. Środowisko pracy, które przyciąga, a jednocześnie pozwala rozwijać się zespołom, jest dziś szczególnie ważne w obliczu zbliżającego się spowolnienia gospodarczego oraz malejącego poziomu zaangażowania pracowników.


W szerszej dyskusji na ten temat skupiającej szerokie grono przedstawicieli rynku wezmą udział właściciele budynków, facility i property managerowie, najemcy oraz czołowi dostawcy usług i technologii.  1. Strategiczny przegląd zasobów


Kurczące się zasoby planety oraz potrzeba większego zaangażowania technologii dla utrzymania ciągłości procesów związanych z utrzymaniem i eksploatacją obiektów to wyzwania, z jakimi muszą się dziś mierzyć organizacje. Poszukiwanie nowych ścieżek dostarczania usług i rozwiązań w oparciu o dojrzały sourcing oraz zrównoważone podejście na stałe wpisują się w DNA dostawców i zamawiających. Nowe podejście to jednak zmiana status quo i wyjście ze strefy komfortu, która wymusza wpompowanie nowych umiejętności i wiedzy do organizacji. Odrobienie długu technologicznego oraz utrzymanie konkurencyjności w kontekście walki o największe talenty będzie wyzwaniem dla wielu firm z obszaru real estate.