top of page

Na czym polega strategiczna rola FM-u?Od wielu lat branża FM w Polsce śmiało dopomina się o właściwe jej miejsce na rynku nieruchomości, które znajduje się tuż przy strategii organizacji. Odpowiednio zaplanowane usługi wspierające biznes pozwalają skupić się managerom i ich zespołom na istocie swojej działalności. Zatem eksperci FM pomagają organizacjom rozwijać się i pracować efektywniej. Pandemia, która wybuchła w 2020 roku pokazała managerom wysokiego szczebla, jak bardzo kluczową rolę we wspieraniu ich biznesu podczas sytuacji kryzysowych pełni FM. Polska Rada Facility Management podsumowuje ten szczególny okres.


Z początkiem lipca 2023 roku oficjalnie pożegnaliśmy pandemię covid-19 w Polsce, która trwała ponad trzy lata. Przez cały jej okres uczestnicy branży nieruchomości z uwagą przyglądali się zmianom, jakie mają miejsce w kwestii postrzegania środowiska i miejsca pracy, działalności firm, rozwoju technologii, a także obsługi obiektów budowlanych (w tym zaostrzonym wymaganiom sanitarnym). Czego nauczył nas ten czas? Jakie wnioski można wyciągnąć z tej sytuacji? Na te pytania odpowiada nowa publikacja Polskiej Rady Facility Management poświęcona strategicznej roli FM-u.


— Czas kryzysu, jaki niedawno dotknął polski i międzynardowy biznes pokazał w praktyce, że facility management jest absolutnie kluczową funkcją dla każdej organizacji. Dziś, gdy dysponujemy już odpowiednią liczbą danych i zebranych doświadczeń można spojrzeć na tę sytuację z dystansem, już bez emocji, które bywają zgubnym doradcą i utrudniają analityczną ocenę sytuacji. Dlatego Polska Rada Facility Management oddaje w Państwa ręce dokument autorstwa doświadczonej ekspertki Seweryny Afanasjew, opatrzony licznymi komentarzami specjalistów związanych z FM-em, w tym członków i partnerów wspierających naszego stowarzyszenia — komentuje Krzysztof Kogut, prezes stowarzyszenia.


Publikacja Strategiczny facilities management podejmuje aspekt partnerstwa przedstawicieli świata FM-u dla wszystkich organizacji i ich linii biznesowych, dotyka takich kwestii jak ekologia, technologia, dobrostan czy efektywność biznesu. Kładzie nacisk na dopasowanie usług do strategii firmy, realizacji jej celów i potrzeb.


Zapraszamy do lektury!


Raport można pobrać za darmo tutaj: https://www.prfm.pl/strategicznyfmコメント


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page