top of page

PRFM wyznacza standardy w zawodzie Facility Managera


PRFM jako pierwsze stowarzyszenie na rynku pracuje nad opracowaniem kwalifikacji zawodu facility managera. Prace Grupy Edukacyjnej, która pochyla się nad tematem, zmierzają ku końcowi, co wskazuje na to, że już wkrótce czeka nas przełomowa chwila w edukacji specjalistów FM odpowiadających za zarządzanie tym obszarem. Stowarzyszenie dąży do tego, by wymagania wobec nich zostały wreszcie jasno określone w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.


Grupa Edukacyjna w PRFM kończy pracę nad opracowaniem wymagań dotyczących kompetencji facility managera. Stowarzyszenie od początku swojego istnienia ma na celu wyznaczenie standardów dotyczących wiedzy i niezbędnego doświadczenia w tym zawodzie. Dlatego wraz ze specjalistami z Instytutu Badań Edukacyjnych ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji: Iwona Caputa i Marzanna Bogacka tak doświadczeni eksperci z branży jak Marta Lenarczyk (Colliers International REMS), która stoi na czele grupy, a także przedstawiciele zarządu PRFM: Zbigniew Mazurek (MENPRESA) i Tadeusz Sztop (obecnie Ever FS) włożyli ogrom pracy w to, by móc wyznaczyć jasną ścieżkę kształcenia w tym zawodzie.


- Facility Management w Polsce od wielu lat jest dziedziną dynamicznie rozwijającą się, która obejmuje coraz więcej obszarów. Tym bardziej, zakres obowiązków na tym stanowisku jest często nie zdefiniowany. Jestem przekonany, że działania Grupy Edukacyjnej i opis kwalifikacji, który zespół planuje wpisać do ZSK pomogą zarówno młodym ludziom odnaleźć się w tym zawodzie, jak i zweryfikować swoje kompetencje doświadczonym ekspertom z rynku - mówi prezes PRFM, Krzysztof Kogut.


Zwieńczeniem prac Grupy Edukacyjnej ma być stworzenie realnych możliwości kształcenia się w zawodzie facility managera, o czym będziemy informować na bieżąco.Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page