top of page

Najnowszy raport o stanie rynku FM za 2022 już dostępny!


W najnowszym wydaniu raportu Polskiego Rynku Usług Facility Management (FM) za rok 2022, przedstawiciele Polskiej Rady Facility Management i eksperci branżowi podkreślają strategiczne znaczenie zarządzania obiektami dla współczesnych organizacji. Zawarte w raporcie analizy i wnioski, oparte na dogłębnych badaniach rynku, rysują obraz sektora FM jako niezbędnego elementu w strukturze każdej dynamicznie rozwijającej się firmy i instytucji.Kluczowe wnioski ekspertów z raportu FM 2022


Zbigniew Mazurek, właściciel MENPRESA, wskazuje na FM jako kluczowy składnik działalności przedsiębiorstw i instytucji publicznych, mający bezpośredni wpływ na efektywność ich działania oraz bezpieczeństwo i jakość życia osób z nich korzystających. Podkreśla, że zarządzanie obiektami bezpośrednio wspiera strategię biznesową organizacji, umożliwiając realizację jej celów.


Iwona Foryś, dr hab. prof. US, zwraca uwagę na procesy wsparcia jako kluczowe dla rozwoju organizacji gospodarczych. Wysokiej jakości usługi FM mogą optymalizować koszty, restrukturyzować procesy wewnętrzne, minimalizować ryzyko działalności i szukać nowych ścieżek rozwoju.


Krzysztof Kogut, Prezes Polskiej Rady Facility Management, zaznacza znaczenie FM w kontekście obecnych wyzwań – od zmian w sposobie pracy, przez transformację cyfrową, po osiąganie celów klimatycznych. Wskazuje na FM jako sektor zatrudniający setki tysięcy osób i generujący znaczący procent PKB, co podkreśla jego wpływ na gospodarkę.Kluczowe Wnioski z Raportu

 

Zgodnie z treścią raportu, w 2022 roku rynek usług FM w Polsce osiągnął wartość 134,2 miliarda PLN, co stanowi niecałe 5% PKB kraju. Zauważalny jest wzrost znaczenia usług zlecanych na zewnątrz (outsourced), które stanowią 44% całego rynku, przy jednoczesnym utrzymaniu silnej pozycji usług realizowanych zasobami własnymi (in-house). Ponadto, dokument ujawnia, że na rynku działa około 3400 firm świadczących usługi FM, a także zatrudniających łącznie około 880 tys. pracowników.


UWAGA dla Członków instytucjonalnych Polskiej Rady Facility Management dostępna jest bezpłatna kopia pełnego raportu!


Jeśli chcesz otrzymać swoją kopię napisz:


Krzysztof Kogut

608 852 900

Polska Rada Facility ManagementW innym wypadku możesz kupić pełną wersję raportu tutaj lub pobrać jego skróconą wersję razem z zestawieniem blisko 100 czołowych dostawców usług FM w Polsce.
Okładka raportu Rynek FM 2022


Pobierz raport tutaj - https://www.prfm.pl/rynekfm2022

Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page