top of page

Lokalna perspektywa na branżowe potrzebyNa polskim rynku FM dominują globalne marki. Nikt jednak nie powiedział, że lokalne firmy muszą ustępować tym z zagranicznym kapitałem. Ich atutem jest możliwość dużej elastyczności działań i dobra znajomość rodzimych realiów. Ciekawym przykładem takiej organizacji jest PZN sp. z. o.o.


Cały świat biznesu co roku czeka na ogłoszenie zwycięzców prestiżowych Diamentów Forbesa. 26 stycznia 2023 roku wśród nich w kategorii najszybciej rozwijających się firm z przychodami od 50 mln do 250 mln zł, znalazła się rodzinna spółka z ponad 30-letnią tradycją — PZN sp. z o.o. Firma dostarczająca usługi FM, będąca partnerem wspierającym i współzałożycielem Polskiej Rady Facility Management.


— Uhonorowanie PZN Sp. z o.o Diamentem Forbesa 2023 nie stanowi kolejnego wyróżnienia, które z najwyższą dbałością zostanie odłożone na firmową półkę z nagrodami. To swoiste potwierdzenie tego, że polska firma podąża ścieżką dynamicznego wzrostu i w niczym nie ustępuje globalnym korporacjom. Chcemy rozwijać się dalej i wnosić wartościowe doświadczenia i perspektywy do całej branży m.in. poprzez działalność w PRFM — komentuje Andrzej Zalega, prezes PZN sp. z o.o. oraz wiceprezes Polskiej Rady Facility Management.


Bez wątpienia PZN zasługuje na szczególną uwagę wśród dostawców usług FM. Choćby z tego względu, że jest polską firmą rodzinną i ma dość nietypową historię. Firma powstała w latach 90. jako spółka banku Pekao S.A. Przez wiele lat zarządzał nią Jerzy Zalega, a w 2016 roku schedę po nim przejął jego syn Andrzej. To on przyniósł do PZN sp. z.o.o. powiew świeżości, przeprowadził restrukturyzację i rebranding. Może to właśnie dlatego dziś marka słynie ze swojej przyjaznej kultury organizacyjnej. Dowodem na to jest przewaga kobiet w kadrze zarządzającej, a także otwartość na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Talent finansowo-organizacyjny Andrzeja szybko został dostrzeżony przez osoby skupione wokół PRFM i od wielu lat jest regularnie wybierany przez Delagatów PRFM na drugiego wiceprezesa zarządu stowarzyszenia.


PZN jest znanym dostawcą usług: facility management, property management i porad eksperckich, np. w zakresie wyceny czy monitoringu inwestycji. Kompleksowe rozwiązania i wszechstronna wiedza o nieruchomościach komercyjnych sprawiają, że firma postrzegana jest jako stabilny partner, m.in. banków (będących niegdyś rdzeniem, a teraz bardzo istotnym klientem spółki) biur, sieci handlowych, magazynów, produkcji, hoteli i nieruchomości mieszkaniowych.


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page