top of page

Jaka jest misja prezesa PRFM?

Poznajcie lepiej jego sylwetkę!

W Polskiej Radzie Facility Management nie brakuje  wysoko wykwalifikowanych specjalistów o bogatym doświadczeniu zawodowym. Dlatego często przedstawiamy ich działania i sylwetki. Być może jednak część osób zastanawia się, kto przewodniczy stowarzyszeniu i nadaje wiatr w żagle pracom w nim prowadzonym. 


To osobą jest Krzysztof Kogut, współzałożyciel i prezes PRFM (piastujący stanowisko od początku istnienia organizacji, czyli od 2017 roku).


Od lat stawia on sobie za cel zbudowanie porozumienia pomiędzy poszczególnymi sektorami rynku nieruchomości. Za priorytet działań stowarzyszenia uważa podniesienie prestiżu zawodu facility managera, m.in. poprzez uświadamianie rynku o istocie usług FM w kontekście zapewnienia komfortu najemcom i podnoszenia wartości obiektu.


Działania PRFM są wyrazem m.in. wizji Krzysztofa dotyczącej branży, która wspiera organizacje na każdym etapie ich działalności. Polska Rada Facility Management dąży do tego, by firmy FM oraz ich klienci mogli się rozwijać i koncentrować na swoim głównym biznesie, przynosząc korzyści całej polskiej gospodarce.


Krzysztof już od ponad 10 lat jest związany z branżą nieruchomości jako redaktor naczelny periodyków przeznaczonych dla ekspertów z tego sektora. W latach 2013 - 2020 pracował dla magazynu „Facility Manager” wydawanego przez międzynarodowy koncern medialny. 


Natomiast w 2020 roku rozpoczął przygodę z własnym czasopismem, którą kontynuuje po dziś dzień. Jako twórca, redaktor naczelny i wydawca dwumiesięcznika „Obiekty” nie tylko odpowiada za codzienne funkcjonowanie tytułu i prace zespołu, ale także za jego rozwój. Osobiście tworzy koncepcje wydarzeń organizowanych przez redakcję, w tym za Kongres Obiektów, który co roku gromadzi około 300 uczestników.


Jaką wizję i plany na działalność stowarzyszenia ma prezes Rady na najbliższy czas?


— Cały zarząd PRFM nieustannie dąży do edukacji specjalistów z branży FM. W tym celu podejmujemy konkretne działania w ramach Grupy ds. Edukacji i mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy w stanie certyfikować specjalistów w tym obszarze. 


Poza tym planujemy kontynuować publikację opracowań z różnych obszarów FM, które mają praktyczny, narzędziowy charakter, poza tym rozwijamy też działalność poszczególnych Grup Roboczych. 


Niezmiennie dążymy do podnoszenia standardów praktyk rynkowych, które rozumiemy poprzez świadome, etyczne i mądre działania biznesowe służące ludziom, nieruchomościom i środowisku — mówi Krzysztof Kogut.


Comentarios


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page