top of page

Grupa ds. HR reaktywowana!


W środę, 24 listopada kilkunastu ekspertów ds. HR z branży facility management spotkało się hybrydowo w siedzibie firmy Devire, by rozmawiać o wyzwaniach, jakie przyniesie ze sobą nowy, 2022 rok. Wydarzenie odbyło się pod kierownictwem przewodniczącej grupy, Wiktorii Bożek.


Po dłuższej przerwie, spowodowanej wybuchem pandemii, odbyło się spotkanie Grupy ds. HR, która ma na celu wsparcie menedżerów zarządzających zespołami oraz ekspertów specjalizujących się w zarządzaniu zasobami ludzkimi w branży FM.


Podczas spotkania HR managerowie poruszyli problemy, z którymi borykają się na co dzień w swojej pracy, takie jak: coraz wyższe wymagania personelu technicznego dotyczące wynagrodzeń, niska świadomość osób znajdujących się na pierwszej linii współpracy z klientem co do konieczności szkoleń z kompetencji miękkich, a także motywacja pracowników niższego szczebla do zdobywania kolejnych poziomów kariery.


Wyzwaniem jest też pozyskiwanie nowych talentów w szeregi firm FM-owych w związku z małą rozpoznawalnością tej branży wśród studentów i absolwentów uczelni technicznych. Pozostałe aspekty wskazywane przez uczestników Grupy ds. HR to duża rotacja pracowników, trudności z dotarciem do kandydatów na rynku pracy o odpowiednich kompetencjach czy wyzwania, jakie wiążą się z pandemią i wdrożeniem modelu pracy hybrydowej.


- Myślę, że na rynku nieruchomości komercyjnych nastąpił moment, w którym łączenie sił i wzajemne wsparcie w wypracowywaniu wspólnych rozwiązań jest niezwykle ważne. Dlatego zdecydowałam się na przewodniczenie działań wspierających działy HR przy Polskiej Radzie Facility Management.


Tylko wzajemna wzajemna współpraca liderów z sektora FM może pomóc w rozwiązywaniu problemów, z jakimi stykają się HR managerowie w poszczególnych organizacjach. Firmy FM-owe mają podobną specyfikę działania i podobne problemy, dlatego wspólnie jesteśmy w stanie szybciej reagować na potrzeby rynku pracy, a także wypracować standardy, które pomogą nadążyć nam za wprowadzaniem innowacji - podsumowała Wiktoria Bożek, przewodnicząca Grupy ds. HR.


Grupa ds. HR w najbliższym czasie będzie pracować m.in. nad filmem, powstającym z inicjatywy Polskiej Rady Facility Management, który ma promować zawód Facility Managera.


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page