top of page

Grupa ds. Bezpieczeństwa wystartowała!
- Ochrona tuż obok serwisów utrzymania technicznego i czystości jest trzecią najpowszechniej występującą usługą obiektową, która stanowi ważną część rynku. Dlatego cieszy mnie fakt, że Polska Rada Facility Management postanowiła bardziej zaangażować się w ten kluczowy filar FM-u - mówi Krzysztof Kogut, prezes PRFM.


W czwartek 20 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie Grupy Doradczej ds. Bezpieczeństwa, która właśnie powstaje przy Polskiej Radzie Facility Management. W spotkaniu wzięło udział ponad 10 ekspertów z branży bezpieczeństwa, w dużej mierze odbiorców usług. Grupa wspólnie ustaliła zakres swojej najbliższej działalności.


Przewodniczącym Grupy jest Jacek Grzechowiak, autor raportu “W poszukiwaniu optymalnego modelu ochrony” wydanego przez Polską Radę Facility Management (do pobrania: tutaj), doświadczony menedżer, z wieloletnim doświadczeniem w instytucjach państwowych oraz segmencie biznesowym, który pracował zarówno jako dostawca usług ochrony, jak i ich odbiorca.


Spotkanie poprzedziła ankieta, badająca obszar zainteresowań i preferowanych rodzajów aktywności grupy. Największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się takie aspekty jak: zarządzanie umowami z dostawcami usług bezpieczeństwa, w tym wybór agencji ochrony, ocena efektywności jej usług i budowanie kultury bezpieczeństwa w organizacjach.


Pożądanymi wynikami pracy ekspertów są rekomendacje dotyczące poszczególnych kwestii związanych z procesami ochrony, materiały dotyczące ciekawych rozwiązań zabezpieczeń technicznych i studia przypadków dotyczące konkretnych incydentów. Grupa ma ambicje też zdefiniować wartości ważne dla branży bezpieczeństwa.


Podczas wspólnej sesji online dyskutowano m.in. o popularnym podziale w branży na ochronę fizyczną i techniczną. Tymczasem uczestnicy spotkania zgodnie doszli do wniosku, że tylko umiejętne połączenie tych dwóch obszarów przynosi wymierne korzyści dla odbiorców usług bezpieczeństwa. W związku z tym, grupa miałaby za zadanie integrować te dwie dziedziny.


Kolejnym zagadnieniem, jakim chciałaby zająć się Grupa ds. Bezpieczeństwa, są problemy związane z komunikacją pomiędzy dostawcą a odbiorcą usługi. Pojawił się pomysł stworzenia rekomendacji dla agencji ochrony, by te mogły oferować usługi w pełni satysfakcjonujące wymagającego klienta. Eksperci doszli do wniosku, że kluczową rolę w relacjach na linii dostawca - odbiorca odgrywa komunikacja i sformułowanie precyzyjnych oczekiwań już na etapie zamawiania usługi.


- Nasza grupa ma duży potencjał, aby budować świadomość tego, co aktualnie jest najważniejsze dla naszego sektora zarówno zarówno wśród dostawców, jak i odbiorców usług - mówi Jacek Grzechowiak, przewodniczący Grupy ds. Bezpieczeństwa.


Świeżo powołana do działalności Grupa ds. Bezpieczeństwa podczas zebrania jednomyślnie ustaliła, że w pierwszej kolejności zajmie się opracowaniem kodeksem dobrych praktyk rynkowych i zdefiniowaniem kluczowych pojęć dla branży. Kolejne spotkanie Grupy odbędzie się w czwartek, 24 lutego w godzinach 11.00-13.00. Osoby, które chciałaby wziąć udział w spotkaniu Polska Rada Facility Management zaprasza do kontaktu: angelikamajkut@prfm.pl.

Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page