top of page

Grupa ds. Bezpieczeństwa planuje swoje działania


Wojna w Ukrainie mocno wpływa na branżę security. Nie bez znaczenia pozostają też inne kwestie, ważne dla wszystkich gałęzi biznesu, takie jak inflacja i dynamicznie rozwijające się nowe technologie. Właśnie o tym będą rozmawiać eksperci ds. bezpieczeństwa podczas najbliższego spotkania online, które obędzie się już 28 kwietnia. Poprowadzi je świeżo wyłoniony przewodniczący tej Grupy Doradczej, Tomasz Grzelak.


Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w organizacjach chciałyby zwrócić większą uwagę zarządów organizacji na znaczenie, jakie mają ich codziennie wykonywane obowiązki. To właśnie one stanowią prewencję poważnych kryzysów przynoszących opłakane skutki. Grupa ds. Bezpieczeństwa działająca przy Polskiej Radzie Facility Management, która zaczyna działać pod egidą nowego przewodniczącego, Tomasza Grzelaka zamierza podjąć działania służące podniesieniu prestiżu zawodu security managera.


— Security to niezwykle ważny obszar FM-u, kluczowy z punktu widzenia wszystkich organizacji, które chcą skutecznie zarządzać ryzykiem. Bezpieczne środowisko pracy daje organizacjom możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach, pozwalając osiągać strategiczne cele szybciej i efektywniej. Z tego powodu Polska Rada Facility Management zdecydowała się na zaproszenie do współpracy Tomasza Grzelaka, eksperta na co dzień wspierającego stronę zamawiającą w kreowaniu polityki bezpieczeństwa — komentuje Krzysztof Kogut, prezes stowarzyszenia.


Wieloletnie doświadczenie Tomasza Grzelaka, związane z odpowiedzialnością za ochronę fizyczną i cyfrową po stronie organizacji zamawiającej, z pewnością przełoży się na świeże spojrzenie na tę specjalizację usług FM. Aktualnie pełni on funkcję security inspectora w DPD Polska. Wcześniej przez niemal 12 lat związany był zawodowy z dynamicznie rozwijającą się marką na polskim rynku, siecią sklepów Rossmann. Specjalizuje się w obszarze handlu i logistyki. Może pochwalić się wdrażaniem innowacyjnych projektów technologicznych i organizacyjnych.


— Jako szef Grupy ds. Bezpieczeństwa chciałbym promować całą branżę security i pokazać jej znaczenie dla ludzi, przedsiębiorstw oraz państwa. Wierzę, że może ona wnieść wiele korzyści do rozwoju różnych obszarów naszego życia. Moim zdaniem powinniśmy wprowadzać działania promujące zagadnienia związane z profesjonalizacją ochrony fizycznej i technicznej. Odpowiednio wdrożona struktura bezpieczeństwa odgrywa strategiczną rolę w organizacjach, przyśpiesza ich rozwój oraz zapobiega potencjalnym kryzysom — mówi Tomasz Grzelak.


Wszystkie osoby zainteresowane obszarem bezpieczeństwa zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu online, które obędzie się 28 kwietnia w godzinach 12.00-14.00. Zgłoszenia pod adresem e-mail: angelikamajkut@prfm.pl

Podczas spotkania omówione zostaną najbardziej palące tematy w branży:


  • Wojna przy polskiej granicy – minął już rok od jej wybuchu. Co zmieniło się w tym czasie? Jak wpłynęła ona kwestię na aspekt bezpieczeństwa? Jak zmieni naszą przyszłość? W jaki sposób przygotować się na ewentualne skutki i różne warianty zakończenia konfliktu?


  • Postępująca inflacja, wzrost cen, bezrobocie, zubożenie społeczeństwa — czy przyczynią się do wzrostu przestępczości? Jak będzie wyglądał pod tym względem 2023 rok i jakie wyzwania czekają security managerów?


  • Nowe technologie — sztuczna inteligencja wkracza do naszego świata. Jak AI wpłynie na branżę bezpieczeństwa? Jakie nowoczesne rozwiązania wdraża się w organizacjach lub już wkrótce zacznie?


Comentários


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page