top of page

Globalworth dołącza do Polskiej Rady Facility Management


Globalworth jako pierwszy inwestor, zarządzający swoimi obiektami biurowymi w modelu właścicielskim, dołączył do Polskiej Rady Facility Management w roli członka stowarzyszenia. To ważna chwila dla Rady, bowiem Globalworth oraz jego delegacja wnoszą do dyskusji branżowej swoje doświadczenie oraz wiedzę w obszarze zarządzania i utrzymywania topowych obiektów biurowych w Polsce.


“– Cieszymy się, że tak znaczący inwestor zarządzający dziś ponad ponad 600 000 mkw. w 22 nieruchomościach znajdujących się w polskim portfolio spółki postanowił wesprzeć działania Rady w budowaniu oraz tworzeniu standardów rynkowych, które są dziś szczególnie ważne dla najemców z rynku biurowego.


Wszyscy członkowie Rady, zajmujący się obszarem FM po stronie swoich organizacji, będący office managerami i corporate real estate managerami, uzyskają dzięki temu ogromne wsparcie w poszerzaniu swojej wiedzy i kompetencji w dziedzinie zarządzania powierzchniami biurowymi, ale nie tylko.


To szczególnie ważne w obliczu wyzwań, jakie stawia przed rynkiem biurowym pandemia. Wierzę, że dzięki współpracy z Globalworth będziemy w stanie tworzyć jeszcze lepsze, merytoryczne i praktyczne poradniki dla całego rynku najemców biurowych" – powiedział Krzysztof Kogut, Prezes Polskiej Rady Facility Management.


Eksperci Globalworth zaangażują się przede wszystkim w prace Grupy Doradczej ds. Workplace, Grupy Doradczej ds. Strategicznego FM oraz Grupy Doradczej ds. Technicznej Obsługi Obiektów.


“– Jako odpowiedzialny właściciel i zarządca wszystkich naszych nieruchomości dokładamy starań, aby utrzymywać i promować najwyższe standardy w zakresie Facility Managementu i dlatego zdecydowaliśmy się na członkostwo w PRFM. Cieszymy się z możliwości zaangażowania się w działalność stowarzyszenia i jesteśmy przekonani, że ta współpraca będzie owocna dla wszystkich zrzeszonych w nim podmiotów i osób” – mówi Maciej Kamiński, Head of Property&Facility Department w Globalworth Poland.


Globalworth wspiera ideę FM jako zaawansowanego narzędzia biznesowego wspierającego najemców w dostarczaniu i wykorzystaniu, nowoczesnej fizycznej przestrzeni niezbędnej do prawidłowego i efektywnego realizowania biznesu podstawowego w zgodzie z normą ISO 41011.


-----------------------------------------------------------------------------------


PRFM


Polska Rada Facility Management zajmuje się wypracowaniem jak najwyższych standardów z zakresu obsługi obiektów, konsolidacją branży, a także promowaniem dobrych praktyk na rynku nieruchomości komercyjnych. Stowarzyszenie działa na rynku od 2017 roku i zrzesza kluczowe organizacje z branży FM. Jego członkowie spotykają się w obrębie wyspecjalizowanych Grup Doradczych, które na celu mają edukację rynku z poszczególnych gałęzi branży facility management. Całkowita wartość rynku usług FM w Polsce wynosi 117,5 mld PLN. Branża ta zatrudnia około 630 tys osób w całym kraju. Zadaniem PRFM jest podnoszenie jakości rynku FM w Polsce. FM to odpowiedzialna funkcja w organizacji zajmująca się dostarczaniem usług i udogodnień dla klienta końcowego.


O Globalworth


Globalworth jest giełdową spółką nieruchomościową działającą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną na alternatywnym rynku inwestycyjnym (AIM) – subrynku głównego parkietu Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie. Firma jest czołowym inwestorem sektora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej, dzięki wiodącej pozycji zarówno w Rumunii, jak i w Polsce. Globalworth inwestuje w wysokiej jakości nieruchomości biurowe i parki logistyczne w pierwszorzędnych lokalizacjach, dzięki czemu uzyskuje przychody z wynajmu powierzchni renomowanym najemcom z całego świata. Firma buduje nieruchomości, nabywa je, a także bezpośrednio nimi zarządza. Globalworth, kierowany przez 200 specjalistów na Cyprze, Guernsey, w Rumunii i Polsce, posiada portfel aktywów o wartości 3,1 mld euro (według stanu na 30 czerwca 2020 roku). Około 95,1 proc. portfela to nieruchomości generujące przychody z wynajmu, głównie biurowe, wynajęte szerokiej gamie około 650 międzynarodowych i krajowych firm. W Rumunii spółka posiada nieruchomości w Bukareszcie, Timișoarze, Konstancy i Pitești. Z kolei w Polsce działa w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi i we Wrocławiu.

Więcej informacji na stronie www.globalworth.com oraz w kanałach Facebook, Instagram i LinkedIn.Kontakt dla mediów:


PRFM


Angelika Majkut

angelikamajkut@prfm.pl

+48 533 550 259

Globalworth


Michał Nitychoruk

PR & Marketing Coordinator

T: +48 886 201 362

E: michal.nitychoruk@globalworth.pl


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page