top of page

FM-owe standardy od najlepszych


Facility Management w Polsce niestety nie ma zbyt długiej tradycji. Dlatego na rynku wciąż brakuje ujednoliconych standardów, których pracownicy będą przestrzegać, wykonując usługi dla klienta — zewnętrznego lub wewnętrznego. Nadal również zawód ten nie jest wystarczająco rozpropagowany wśród absolwentów uczelni technicznych, jako ciekawa ścieżka kariery. Można to jednak zmienić za pomocą odpowiedniej edukacji zawodowej. Właśnie tym zajmuje się Grupa Edukacyjna, której przewodniczy Marta Lenarczyk, Senior Technical Quality Manager w Colliers REMS. Poznaj tę doświadczoną liderkę z branży technicznej!


Marta Lenarczyk jako przewodnicząca Grupy ds. Edukacji dzieli się z pozostałymi członkami swoim bogatym doświadczeniem i nieszablowym sposobem myślenia na temat wiedzy i kompetencji, jakie powinien mieć każdy facility manager, a także, w jaki sposób można umiejętnie to sprawdzić. Jej postrzeganie tego zawodu zostało ukształtowane przez wiele lat praktyki w tej branży.


Można śmiało powiedzieć, że Marta to przedstawicielka technicznego świata FM-u. Już od ponad 10 lat z powodzeniem zarządza obiektami komercyjnymi pod względem operacyjnym i rozwoju biznesu, pracując na stanowiskach liderskich. Miała okazję przewodniczyć wieloosobowym zespołom, odpowiadając za projekty techniczne i optymalizacji procesów wewnętrznych w międzynarodowych firmach.


Z wykształcenia jest magistrem inżynierem, tytuł uzyskała na Politechnice Warszawskiej. Studiowała na kierunku inżynieria środowiska o specjalności ogrzewnictwo, ciepłownictwo, wentylacja. Dobra znajomość podstaw teoretycznych z pewnością pomogła jej w codziennej pracy. Co ciekawe, swoje pierwsze zawodowe kroki stawiała w wymagającej branży produkcyjnej, odpowiadając m.in. za przebudowę i modernizację linii produkcyjnych o nakładach inwestycyjnych ok. 2,5 mln zł.


Grupa Edukacyjna, na której czele stoi Marta, już ponad rok (od stycznia 2022) solennie pracuje nad opisem kwalifikacji zawodu facility managera w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, a także nad opracowaniem zasad walidacji, czyli weryfikowania kompetencji facility managerów. O efektach pracy tego zespołu będziemy pisać na stronie: prfm.plComments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page