top of page

Co z tym KOB-em? — webinar Grupy ds. Techniki


Zmiany, jakie zaszyły w 2023 roku w prawie budowlanym, wiążą się z możliwością prowadzenia elektronicznej Książki Obiektu Budowlanego (KOB). Warto korzystać z tego rozwiązania m.in. także dlatego, że od 2027 roku ma być ono już obowiązkowe. Grupa ds. Techniki na czele ze swoim przewodniczącym, Krzysztofem Ratyńskim już we wrześniu planuje webinar, który rozwieje wszelkie wątpliwości z nim związane.


Co z tym KOB-em? Fakty i mity! — webinar już we wrześniu!


Krzysztof Ratyński, przewodniczący Grupy ds. Techniki proponuje uczestnikom branży real estate nowy cykl webinarów, który powstanie przy w ramach działalności Polskiej Rady Facility Management „Niepoważnie o rzeczach poważnych”. Zostaną one poświęcone problematyce obsługi technicznej obiektów budowlanych.


Na pierwszy ogień pójdzie gorący temat prowadzenia elektronicznej Książki Obiektu Budowlanego. Zapraszamy na wrześniowy webinar pt. Co z tym KOB-em? Fakty i mity, który poprowadzą przewodniczący Grupy ds. Techniki Krzysztof Ratyński (na co dzień założyciel i prezes zarządu Kancelarii Technicznej EMPIRIAS, ekspert z wieloletnim doświadczeniem w zakresie obsługi technicznej budynków i Licencją Zarządcy Nieruchomości) oraz członek grupy i specjalista w dziedzinie aspektów formalno-prawnych związanych z Obsługą Techniczną Obiektów Budowlanych — Marek Krauze, facility management manager z ponad 30-letnim doświadczeniem pracujący na co dzień w firmie Gegenbauer, wykładowca AGH.

— W pierwszym webinarze Grupy ds. Techniki przy PRFM weźmiemy na warsztat temat związany z prowadzeniem Książki Obiektu Budowlanego. Będziemy omawiać zarówno aspekty prawne, jak i techniczne. Jak wiadomo, od stycznia 2023 wiele się zmieniło w kwestii prowadzenia KOB — zarówno papierowego, jak i cyfrowego. Zamierzamy zatem ją wyjaśnić i udzielić odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania uczestników branży nieruchomości w tym zakresie — mówi przewodniczący Grupy ds. Techniki, Krzysztof Ratyński.

Podczas webinaru organizowanego przez PRFM prelegenci omówią:

 • Do kiedy obowiązuje istniejący KOB papierowy i od kiedy prowadzić CKOB (planowania aktualizacja terminów dotyczących obowiązku przejścia na CKOB)?

 • W jakich sytuacjach musimy kontynuować KOB papierowy, a kiedy powinniśmy przejść na CKOB?

 • Główne zmiany:

  • dotyczące uprawnień do wpisów w KOB/CKOB w zakresie realizowanych przeglądów i kontroli okresowych,

  • dotyczące zakresu wpisów,

  • terminów związanych z prowadzeniem cKOB.

 • Konsekwencje dla właścicieli i zarządców nieruchomości wynikające z nowelizacji ustawy o ochronie ppoż.

 • Od czego zacząć przejście na CKOB?

 • Które rozporządzenie dotyczące Książki Obiektu Budowlanego obowiązuje? Którą wersję papierową należy stosować?


Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału. Więcej informacji już wkrótce na stronie prfm.pl i naszym profilu Ln.Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
bottom of page