Sylwetka Superhero Facility Manager na spotkaniu Grupy ds. Edukacji

May 22, 2018

 

Zeszłotygodniowy maraton spotkań grup roboczych miał swoją kulminację w czwartek 17 maja gdy spotkała się Grupa do spraw Edukacji. Choć skład był nieco okrojony ze względu na kilka nieobecności to jednak 4 osobowej grupie, której wyjątkowo przewodził Krzysztof Kogut, Prezes PRFM w zastępstwie Tadeusza Sztopa, udało się przeanalizować kluczowe kompetencje facility managera. Dzięki pogłębionej analizie udało się stworzyć wstępny katalog kompetencji oraz ścieżek zawodowych, które są niezbędne by rozwijać sie w branży FM. Podczas spotkania doszło również do pierwszej konsultacji na temat programu studiów podyplomowych oraz wstępnego programu dla szkół średnich i techników. 

 

Uczestnicy dogłębne przeanalizowali również obszar kompetencji managerskich i umiejętności miękkich  Facility Managerów i ich wpływ na funkcjonowanie relacji z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi. 

 

Trwają prace nad dokumentem opisującym problematykę kształcenia i rozwoju osobistego w branży FM. Wszystkie argumenty zebrane podczas spotkań będą wykorzystane do jego stworzenia. Będzie to pierwsze opracowanie tego typu na polskim rynku, w którym dojdzie do mariażu świata nauki i biznesu na rzecz lepszego kształcenia przyszłych kadr zawodowych. 

 

Kolejne spotkanie planowane jest na: 18.06 

 

Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Kogut (prezes PRFM), Andrzej Kotarba (Gegenbauer), Martyna Kryjan (Spie), Michał Nowak (Sodexo)

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Wyróżnione posty

Grupa ds Technicznej Obsługi Obiektów kontynuuje prace związane z budową wzorca obsługi technicznej dla obiektów.

July 23, 2020

1/10
Please reload

Ostatnie posty