top of page

Światowy Dzień FM!


Jaką rolę odgrywa obecnie FM w świecie biznesu? Z jakimi wyzwaniami mierzy się branża? W jakich obszarach powinna się rozwijać? Z okazji Światowego Dnia Facility Management, który w 2023 roku przypada na 10 maja, prezes Polskiej Rady Facility Management komentuje aktualną sytuację na rynku.


Facility Management jest, był i będzie! To obszar, który pełni szczególną funkcję w zarówno w fizycznym, jak i cyfrowym świecie obiektów i organizacji, chcących dostarczać jak najlepsze środowisko pracy dla swoich pracowników. W Polsce cała branża FM liczy 630 tysięcy osób, a warta jest 124 miliardów złotych rocznie. To ogromnie ważna dziedzina biznesu, wpływająca praktycznie na każdą dziedzinę naszego życia. Dziś, 10 maja świętujemy Światowy Dzień Facility Managementu pod hasłem: „Tworząc prawdziwe zmiany".

Przed Facility Managerami staje dziś wiele wyzwań. Jak stworzyć miejsce pracy, które zachęca do fizycznych odwiedzin i stworzyć hybrydę na miarę nowoczesnej organizacji? W jaki sposób zmniejszyć ślad węglowy, aby dążyć do net zero w całej organizacji? Jak wykorzystać cyfrową transformację do lepszego zarządzania obiektami, a także jak budować skuteczniejsze, trwalsze i bardziej efektywne modele dostarczania usług w rozproszonych portfelach?


A wreszcie i co najważniejsze, jak budować wysoką wartość FM-u w oczach biznesu i użytkowników? Stawiajmy na edukację i komunikację opartą na kompetencjach, które wesprą relacje na linii FM — klient. Postawmy na profesjonalizację i bądźmy świadomi tego, jak ważną rolę odgrywamy w dzisiejszym świecie.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich przyjaciół z branży FM!


Krzysztof Kogut, prezes Zarządu PRFM


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page